Te rugam sa te inregistrezi / conectezi ! Multumim !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Te rugam sa te inregistrezi / conectezi ! Multumim !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

|F1| - McLaren Mercedes

 :: Foc De Tabara :: Sport :: Formula 1

In jos

|F1| - McLaren Mercedes Empty |F1| - McLaren Mercedes

Mesaj Scris de SevenTeen17™ Vin Ian 06, 2012 10:41 pm

|F1| - McLaren Mercedes Car_5

McLaren Mercedes

|F1| - McLaren Mercedes Portrait_6|F1| - McLaren Mercedes Portrait_828


Full Team Name: Vodafone McLaren Mercedes
Base: Woking, UK
Team Principal: Martin Whitmarsh
Technical Chief: Paddy Lowe
Drivers: J Button , L Hamilton
Chassis: MP4-27
Engine: Mercedes-Benz
Tyres: Pirelli
First Season: 1966
World Championships: 8
Highest Race Finish: 1 (x175)
Pole Positions: 147
Fastest Laps: 148




|F1| - McLaren Mercedes Mercedes_mclaren
SevenTeen17™
SevenTeen17™

Mesaje : 187
Data de inscriere : 03/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Carei

Sus In jos

|F1| - McLaren Mercedes Empty Hamilton: "Monopostul McLaren din 2012 va fi mult mai bun"

Mesaj Scris de SevenTeen17™ Sam Ian 07, 2012 12:37 am

Hamilton: "Monopostul McLaren din 2012 va fi mult mai bun"




Lewis Hamilton este convins că monopostul pregătit de Mclaren este net superior celui de anul trecut şi speră să înceapă sezonul în forţă pentru lupta cu Red Bull Racing.
Lewis Hamilton a început noul an într-un mod foarte optimist, anticipând progrese semnificative din partea celor de la McLaren.

Fostul campion mondial este aproape convins că noul monopost MP4-27 pregătit de McLaren este net superior celui de anul trecut, însă admite că Red Bull Racing începe noul sezon din postura de favorită.

"Cu siguranţă. Depinde de noi să fim capabili să-i depăşim. Totuşi, din ceea ce am văzut, noul Mclaren pare să fie mult mai bun decât cel de anul trecut. În principiu, monopostul Red Bull este o evoluţie a conceptelor aerodinamice introduse în 2009. La jumătatea sezonului 2011 a fost fenomenal, la cel mai înalt nivel şi nu a cedat aproape niciodată. În schimb, când noi am avut aceeaşi fiabilitate, nu am avut aceeaşi performanţă", a declarat britanicul într-un interviu acordat publicaţiei italiene Gazzetta dello Sport.

Principalul obiectiv al lui Hamilton este să înceapă în forţa sezonul 2012, element considerat crucial inclusiv de cei de la Ferrari pentru a evita o nouă dominaţie autoritară a campioanei mondiale Red Bull Racing.

"Pe parcursul iernii întotdeauna visezi să ajungi la startul sezonului cu un monopost care să fie rapid imediat. Asta nu s-a întâmplat în ultimele două sezoane, dar vreau să se întâmple în acest an. Dacă începem bine, vom rămâne în top mai uşor", a mai precizat el.
SevenTeen17™
SevenTeen17™

Mesaje : 187
Data de inscriere : 03/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Carei

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Foc De Tabara :: Sport :: Formula 1

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum