Te rugam sa te inregistrezi / conectezi ! Multumim !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Te rugam sa te inregistrezi / conectezi ! Multumim !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

|F1| - Williams

 :: Foc De Tabara :: Sport :: Formula 1

In jos

|F1| - Williams Empty |F1| - Williams

Mesaj Scris de SevenTeen17™ Sam Ian 07, 2012 12:00 am

|F1| - Williams Car_4

Williams


|F1| - Williams Portrait_869



Full Team Name: Williams
Base: Grove, UK
Team Principal: Frank Williams
Technical Chief: Mike Coughlan
Drivers: P Maldonado

Test Drivers: V Bottas

Chassis: FW34
Engine: Renault
Tyres: Pirelli
First Season: 1975
World Championships: 9
Highest Race Finish: 1 (x113)
Pole Positions: 126
Fastest Laps: 130



|F1| - Williams Atandt_banner
SevenTeen17™
SevenTeen17™

Mesaje : 187
Data de inscriere : 03/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Carei

Sus In jos

|F1| - Williams Empty Senna minimalizează negocierile cu Williams

Mesaj Scris de SevenTeen17™ Sam Ian 07, 2012 12:39 am

Senna minimalizează negocierile cu Williams




Bruno Senna a negat speculaţiile din presa internaţională potrivit cărora este aproape de a ajunge la un acord cu Williams.
O sursă din cadrul Williams a dezvăluit în această săptămână că echipa negociază semnarea unui contract major de sponsorizare cu o companie de telecomunicaţii, iar unul dintre numele vehiculate a fost cel al companiei Embratel, care sprijină cariera lui Bruno Senna în sporturile cu motor din 2004.

Inevitabil, presa a speculat că brazilianul este foarte aproape să devină coechipierul lui Pastor Maldonado în sezonul 2012 şi să-l înlocuiască astfel pe conaţionalul său Rubens Barrichello, însă Senna a minimalizat aceste informaţii într-o postare publicată pe contul său oficial de Facebook.

"În ciuda unor zvonuri, situaţia mea rămâne la fel ca înainte. Nu am fost confirmat încă la nicio echipă şi încă mă lupt pentru un loc în Formula 1. Să continuăm lupta!", a precizat el.

De altfel, presa speculează deja că operatorul de telecomunicaţii cu care negociază Williams este Qtel, compania naţională în Qatar, tara în care britanicii deţin şi un centru de dezvoltare. Principalii favoriţi să concureze la Williams în sezonul care va începe în lună martie sunt Barrichello şi Adrian Sutil.
SevenTeen17™
SevenTeen17™

Mesaje : 187
Data de inscriere : 03/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Carei

Sus In jos

|F1| - Williams Empty Unul dintre sponsorii lui Senna anunţă semnarea unui contract cu Williams

Mesaj Scris de SevenTeen17™ Mar Ian 10, 2012 7:02 am

Unul dintre sponsorii lui Senna anunţă semnarea unui contract cu Williams



"Este simplu, va concura pentru Williams". Aceasta este declaraţia lui Eike Batista, unul dintre sponsorii lui Bruno Senna, cu privire la viitorul pilotului brazilian.
Williams este una dintre cele două echipe care nu şi-au finalizat încă liniile de piloţi pentru sezonul următor, singurul confirmat fiind venezueleanul Pastor Maldonado.

Pentru cel de-al doilea loc în cadrul echipei se luptă, printre alţii, Rubens Barrichello, Adrian Sutil şi Bruno Senna, iar presa internaţională speculează că ultimul dintre ei este aproape de a-şi asigura postul.

Pilotul a negat informaţiile la sfârşitul săptămânii trecute, însă unul dintre finanţatorii săi a dezvăluit pentru presa sudamericană viitoarea sa destinaţie. "Este simplu, va concura pentru Williams", a precizat Eike Batista pentru publicaţia O Estado de S.Paulo.

Batista este cel mai bogat om de Brazilia şi îl sponsorizează pe Senna prin intermediul uneia dintre companiile pe care le deţine, EBX. Senna a concurat sporadic în Formula 1 la Hispania în 2010 şi la Renault în ultima parte a anului trecut, însă nu a reuşit să impresioneze.
SevenTeen17™
SevenTeen17™

Mesaje : 187
Data de inscriere : 03/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Carei

Sus In jos

|F1| - Williams Empty Re: |F1| - Williams

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 :: Foc De Tabara :: Sport :: Formula 1

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum