Te rugam sa te inregistrezi / conectezi ! Multumim !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Te rugam sa te inregistrezi / conectezi ! Multumim !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

2 participanți

In jos

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Empty REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

Mesaj Scris de ShaunWhite Sam Iul 16, 2011 2:15 pm

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match 2rm62cx

No Holds Barred Match

Ryan N. vs. Mike Fisher
ShaunWhite
ShaunWhite
Bear Grylls FTW

Mesaje : 837
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Hell

Sus In jos

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Empty Re: REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

Mesaj Scris de ShaunWhite Sam Iul 16, 2011 2:43 pm

Chris Stone : Uite, Allen, am ajuns la marele main-event al serii. Ryan N. si Mike Fisher vor da tot ce pot pentru a castiga prestigioasa Centura la Categoria Grea.
Allen Hill : Da, am senzatia ca va fi un meci grozav. Ryan N. este un veteran al federatiei, chiar daca este foarte tanar, avand in prezent 27 de ani.
Chris Stone : Da, dar si Mike este un e-wrestler foarte experimentat, activand in momentul de fata si in IFF, unde nu stiu daca se descurca la fel de bine ca aici.
Allen Hill : Federatia aceea este plina de nume mari, cum ar fi Ryu Hayabusa, Max Steel, Trademark care de curand s-a retras, si multi altii.

Imediat dupa ce termina Allen Hill de vorbit, in difuzoarele arenei rasuna puternic melodia celor de la Bon Jovi, It’s My Life. Un joc de lumini roz-verzi-albastre incepe. Trece timpul, dar fostul campion la Categoria Grea din UFC nu apare. Inainte de refrenul melodiei It’s My Life, totul se stinge, iar arena devine neagra. In difuzoarele arenei se aude de data aceasta melodia Watch Me, cantata de Bella Thorne si Zendaya. Luptatorul apare pe rampa de intrare, alergand spre ring, unde se opreste si cere un microfon.

Ryan N. : Ma bucur sa va vad Univers REW!!! In seara aceasta veti vedea un meci extraordinar intre mine si Mike Fisher. Vom da tot ce putem pentru a face spectacol si pentru a castiga Centura Greilor. Noi speram sa reusim sa va facem pe plac, iar acest meci sa ramana in istoria companiei REW!

Dupa discursul tanarului wrestler, in arena rasuna din nou melodia Watch Me. De data aceasta nu mai apare vreun wrestler, apare o buna prietena a lui Ryan, Bella Thorne.

Bella Thorne : Ma bucur ca m-ai invitat aici, Ryan. Esti cel mai iubit om din companie, si asta iti da un avantaj moral. Sper sa castigi centura la Categoria Grea si sa o pastrezi mult timp.

In arena rasuna melodia melodia Watch Me, in timp ce Bella Thorne si Ryan N. se iau in brate.

Chris Stone : Ce se intampla? Celebra cantareata si actrita, chiar daca are doar 13 ani.. Bella Thorne e aici!!!
Allen Hill : Cine si-ar fi imaginat asa ceva?

Ryan N. se duce in coltul ringului unde mai face cateva exercitii inainte de intrarea adversarului sau, si inceperea marelui meci.
ShaunWhite
ShaunWhite
Bear Grylls FTW

Mesaje : 837
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Hell

Sus In jos

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Empty Re: REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

Mesaj Scris de Christian Douglas Lun Iul 18, 2011 1:36 am

Bella Thorne paraseste zona ring-ului, luand loc pe un scaun din tribuna stadionului care gazduieste show-ul, spre deliciul spectatorilor din preajma ei. In ring, Ryan se incalzeste de zor pentru infruntarea care poate insemna meciul carierei sale. Mike Fisher se lasa asteptat de o intreaga ArenA, insa nici macar la huiduielile fanilor acesta nu isi face prezenta.

Chris Stone: "Se pare ca Fisher nu este destul de curajos incat sa-l infrunte pe Ryan, viitorul campion mondial al acestei federatii."
Allen Hill: "Nu te pripi, Chris. Mike poate aparea dintr-o clipa, in clipa..."

Comentatorul nu isi poate incheia fraza, pentru ca intreaga ArenA se cufunda in bezna, moment in care spectatorii isi scot aparatele de fotografiat, fiind pregatit sa-l imortalizeze pe Mike Fisher. Luminile se reaprind in ArenA, cu exceptia unui singur reflector. O melodie total necunoscuta pentru publicul din ArenA, anume piesa "Still Unbroken", interpretata de Lynyrd Skynyrd sparge sistemul audio al arenei. In cateva momente, pe rampa de intrare isi face prezenta un personaj necunoscut, imbracat la 4 ace.

Allen Hill: "Nu se poate, nu se poate asa ceva. Este Christian Douglas, fostul campion International din IFF si fostul membru Legendary, este in ArenA ReW."
Chris Stone: "Acesta este un eveniment aniversar, probabil Douglas a venit sa ne felicite e-federatia."

Douglas parcurge rapid drumul spre ring, intrand in ring, isi da sacoul jos si culege microfonul aruncat de Ryan N. mai devreme pe canvas. In tot acest timp, Ryan nu scoate niciun cuvant, fiind incremenit in coltul ring-ului. Canadianul duce microfonul la gura, incepandu-si speech-ul...
REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Images?q=tbn:ANd9GcRTxp0ICACMdVASBJvPm8IMg8EBg6D6lVjf7XwL3I9pDIbgufE2_w&t=1
C.Douglas: Pariez ca nu asteptai sa vin eu aici, nu-i asa Ryan?! Niciunul dintre voi nu va asteptati sa fiu aici, insa uite ca sunt. Din pacate, Mike nu mai poate ajunge la acest eveniment, a avut o problema in backstage si a trebuit sa se duca pana la spital. Insa nu-i nimic, ma voi ocupa eu de iubitul vostru Ryan... Nu acum, bineinteles, ar insemna sa imi sifonez hainile. La urmatorul show ReW, veti avea un Main Event pe cinste, pentru centura mondiala...

Douglas arunca microfonul de canvas si paraseste ring-ul, in timp ce Ryan N. nu scoate in continuare niciun cuvant, fiind infipt in coltul ring-ului. Spre drumul sau spre vestiare, canadianul primeste injurii de la o mare parte a publicului.

Chris Stone: "Se pare ca acesta a fost show-ul aniversar al ReW."
Allen Hill: "Fiti pe faza, ne revedem data viitoare, pana atunci, numai bine."
Christian Douglas
Christian Douglas

Mesaje : 24
Data de inscriere : 17/07/2011

Sus In jos

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Empty Re: REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

Mesaj Scris de ShaunWhite Lun Iul 18, 2011 2:41 am

Spre surpirza tuturor, in ArenA ReW se sting luminile pentru a doua oara. Fanii sunt extaziati, gandindu-se la ce supriza se mai pregateste. Melodia celor de la Our Lady Peace, Whatever rasuna foarte puternica in gigantica arena de 100.000 de locuri, plina cu fani extaziati. Mike Fisher apare si se duce foarte rapid in ring.

Mike Fisher : "Ce stupid poti sa fi copile, chiar credeai ce a spus Christian? Eu nu-mi pierd sansa la Centura Mondiala? Eu nu pierd, sa ti minte asta, fiindca eu voi pleca de aici cu Centura pe brat."

Ryan N. : "Chiar crezi asta? Meciul asta e al meu, nu ai nici cea mai mica sansa pentru a ma invinge."

Gongul de start se aude, iar "zebra" face semn pentru inceperea meciului. Mike Fisher il loveste cu toata puterea pe Ryan N. cu o palma peste fata. Niculescu se prabuseste, dar in cateva secunde se ridica si ii aplica englezului un KO Kick, urmat imediat de numaratoarea pana la 3, prin care Ryan N. devine primul campion Mondial al companiei REW.

Chris Stone : "NU SE POATE!!! RYAN N. E NOUL CAMPION MONDIAL!!!"

Allen Hill : "BA SE POATE, CHRIS, SE POATE!!! RYAN N. E CEL CARE A CASTIGAT PRIMUL TITLU HEAVYWEIGHT IN ACEASTA COMPANIE!!!"

Ryan N. primeste centura si izbucneste in plans in mijlocul ringului, tinand titlul foarte strans. Ryan se urca pe turnbuckle unde ridica centura in semn de victorie. Bella Thorne intra in ring si il strange in brate pe noul Campion Mondial.

Bella Thorne : "Bravo, Ryan, stiam ca poti reusi. Si mai stiu ceva, dupa urmatorul UnSTOPable! o sa fi in continuare Campion Mondial."

De fericire, Ryan o saruta pe Bella, apoi, Ryan N. iese din ring mergand cu lacrimi in ochi spre backstage.

Allen Hill : "Ehh, uite, Ryan se bucura din toata inima pentru titlul asta."

Chris Stone : "Sa speram ca o sa il pastreze in continuare dupa urmatorul UnSTOPable!"
ShaunWhite
ShaunWhite
Bear Grylls FTW

Mesaje : 837
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Hell

Sus In jos

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Empty Re: REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

Mesaj Scris de Christian Douglas Lun Iul 18, 2011 10:24 pm

Chiar in momentul in care Ryan N. ajunge in capatul rampei de intrare, versurile melodiei "We Make Money" sparge sistemul audio al arenei, iar toata lumea stie persoana care va intra in ArenA. Spectatorii incep sa ii strige numele patronului REW Henry Hickenbottom. Acesta apare pe rampa de intrare si il indeamna pe Ryan N. sa se duca inapoi in ring pentru ca ii va comunica ceva. Christian Douglas surade de fericire si il asteapta cu zambetul pe buze pe Hickenbottom.

Chris Stone: "Este aici, Henry Hickenbottom este aici!"
Allen Hill: "Oare ce vrea sa ne zica, oare vrea sa-l felicite pe noul campion mondial?!"

Patronul REW intra in ring, alaturi de campionul mondial, Ryan N. Christian Douglas isi saluta seful si ii preda microfonul. Hickenbottom se uita la Ryan, care isi tine centura pe umar si incepe sa vorbeasca.

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Kurt-angle-paul-heyman

"Asculta Ryan. Dupa toate cele intamplate in seara asta, o idee stralucitoare mi-a venit in cap. Ce-ar fi ca la urmatorul show REW, centura ta sa fie pusa in joc. Iar adversarul tau sa fie Christian Douglas. Voi ce ziceti, Univers REW?"

Spectatorii incep sa aplaude, spre deliciul lui Christian Douglas care se apropie de Ryan N. si ii livreaza un Cutter. Show-ul se incheie cu campion mondial la podea, contender-ul #1 si patronul federatie batand mana.
Christian Douglas
Christian Douglas

Mesaje : 24
Data de inscriere : 17/07/2011

Sus In jos

REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match Empty Re: REW SummerNight - World Heavyweight Championship Match

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum